Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Forum dyskusyjne ludzi lewicy!

dodano 2016-10-21 12:57 w kategorii: Powiatowe

20 października 2016 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli golubsko-dobrzyńskiego SLD z mieszkańcami powiatu. Podczas spotkania poruszono wiele kwestii społecznych.

Poinformowano zgromadzonych,  że SLD jest stanowczo przeciwne całkowitemu zakazowi przerywania ciąży i zbiera podpisy pod referendum w tej sprawie. SLD stoi na stanowisku dopuszczalności przerywania ciąży, w kilku ściśle określonych przypadkach m.in. wówczas gdy ciąża zagraża życiu kobiety. SLD nie jest za legalizacją aborcji jednakże uważa, że proponowany przez obecną władze projekt godzi w ochronę życia i zdrowia kobiet oraz narusza ich godność. SLD uważa, że kobiety mają prawo do badań prenatalnych, in vitro, przerywania ciąży w istotnych przypadkach. Kobiety mają także prawo do wypowiedzenia się w tym temacie. W tym celu proponuje referendum. Podpisy zbierają członkowie SLD.

Na spotkaniu poruszano także kwestie lokalne. Członek Zarządu Powiatu, radna SLD Pani Danuta Brzoskowska omówiła sytuację gospodarczą powiatu. Przedstawiła działania jakie podjęto w celu jego rozwoju. Swoje głosy dotyczące rozwoju powiatu przedstawił także obecni i byli radni miasta Kowalewa Pomorskiego Jerzy Koralewski, Adam Arbart, Elżbieta Arbart. Nie zabrakło głosów mieszkańców miasta, którzy mówili o potrzebie zwrócenia uwagi na trudną sytuację lokalnych przedsiębiorców i osób starszych. Zarząd powiatu przedstawił plan działania na najbliższy okres wskazując przy tym potrzebę częstszego organizowania forum dyskusyjnego.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.